Publikationer -

01/11/2011

Barrierer for vedligeholdelse og energirenovering

Analyse fra Renovering på Dagsordenen af professionelle bygherrers oplevede barrierer ift. vedligeholdelse og energirenovering.

Barriereanalysen er foretaget som en undersøgelse blandt Bygherreforeningens medlemmer og er udarbejdet af Advice A/S. Analysen er baseret på et spørgeskema udsendt til foreningens medlemmer og kommer med forslag til tiltag, der kan overkomme de oplevede barrierer.

 

Download analyse.

Nyheden er skrevet af

Styrk din faglighed på et af vores kommende arrangementer

 • 7
  juni
  Byggeriets aftaler - København

  Grundlæggende entrepriseret for bygherrer

  På dette kursus får du en grundlæggende introduktion til byggeriets aftaleforhold. Kurset tager dig igennem de grundlæggende organisatoriske forhold i byggesager og giver dig en god platform til at overskue…

 • 5
  september
  Byggeriets aftaler - Aarhus

  AB18 for bygherrer

  På dette efterhånden klassiske AB-kursus får du en grundig indføring i AB18 og en gennemgang af det nye aftalesystem – herunder de væsentligste ændringer og nyskabelser. Kurset sætter fokus på…

 • 6
  september
  Strategi og ledelse - København

  Bygherrernes Projektlederuddannelse

  Bygherreforeningens projektlederuddannelse er direkte målrettet de udfordringer, du står over for i rollen som projektleder på et byggeprojekt. Uddannelsen udbydes i samarbejde med Implement Consulting Group, og klæder dig på…

Få den nyeste viden fra Bygherreforeningen i din indbakke

Ja tak – send mig Bygherreforeningens nyhedsbrev