• Byggeri for mennesker

    Værdiskabelse for bygherrer, brugere og samfund

Bygherrens Lederuddannelse

Ny uddannelse klæder dig på til at lede din bygherreorganisation sikkert ind i fremtiden

Styrk din faglighed på et af vores kommende arrangementer

Bygherrens arbejde med FNs verdensmål og cirkulær økonomi

Få indblik i, hvordan du som professionel bygherre kan arbejde med verdensmålene og cirkulær økonomi

Byg med unge-alliancen

 Få hjælp til at sikre flere praktikpladser på dine byggeprojekter

Vores netværkstilbud giver dig mulighed for at fordybe dig i konkrete udfordringer i relation til bygherrerollen. Vi skaber et forum, hvor du kan dele erfaringer med ligesindede og styrke dine kompetencer.

Henrik L. BangDirektør, Bygherreforeningen

A-liste

1927 Estate

Advokaterne Arup & Hvidt – advokat Torben Heding Andersen

Akelius

AKF Holding

AL2bolig

Albertslund Kommune

Alboa

Algreen – Bæredygtighed, procesledelse og facilitering

Alment

Andelsboligforeningen af 1941

Aros Advice

atp-ejendomme

B-liste

Ballerup Kommune
Banedanmark
Basecamp Student Real Estate
Bauherr
Billund Lufthavn A/S
Billund Kommune
BLOKK
BlueKolding
Boligforeningen B42
Boligforeningen VIBO
Boligforeningen Østerbo
Boligforeningen AAB
Boliggården
Boligkontoret Danmark

B-liste

Boligselskabernes Landsforening (associeret medlem)
Boligselskabet Fruehøjgaard
Boligselskabet Sjælland
BO-VEST
Bovia
Brøndby Kommune
Buus Consult Aps
By & Havn
Byggeri København
Byggiharrasamtak Føroya (associeret medlem)
Bygherrerådgiveren
BygningsRaad
Bygningsstyrelsen

C + D-liste

Castellum

Civica

co2con Bygherrerådgivning

Copenhagen Business School

Colliers International

Constructa A/S

Coop Ejendomme

COWI

CHRIS INVEST A/S

Cubic Group

DAB – Dansk Almennyttigt Boligselskab

Danica Ejendomme

Danmarks Nationalbank

Danmarks Radio, DR Bygninger

Danske Bank

D+E-liste

DEAS A/S

Deloitte, bygherrerådgivning

DoBconsult

Domea.dk

Dominia A/S, bygherrerådgivning

Drees & Sommer Nordic A/S

DSB Ejendomme

DTU Campus Service

DyrvigConsult ApS

Egedal Kommune

EjendomsInvest

Ejendomsselskabet Casa Nord

EMCON A/S

Energinet

ERIK arkitekter, bygherrerådgivning

Esbjerg Kommune Ejendomme

F-liste

Faxe Kommune

FB Gruppen

FLSmidth A/S

Folketinget

Forskningsfondens Ejendomsselskab

Forsvarsministeriets Ejendomsstyrelse

Fredensborg Kommune

Frederikshavn Kommune

Freja Ejendomme A/S

FSBbolig

FULDENDT

Furesø Kommune

Fællesadministrationen af 2009

G + H-liste

Gangsted Advokatfirma

Gentofte Kommune

Gladsaxe Kommune

Glostrup Kommune

Greve Kommune

Gribskov Kommune, Bygningstjenesten

Grundfos Group Facility

Guldborgsund Kommune

Gymnasiefællesskabet

Helsingør Kommune

Henning Larsen, bygherrerådgivning

Hillerød Kommune, Ejendomme

Himmerland Boligforening

H + I + J-liste

Hedensted Kommune

Hjørring Kommune

HOFOR A/S

Holbæk Kommune

Holstebro Kommune

Hvidovre Kommune

Høje Taastrup Kommune

Hørsholm Kommune

Illuut A/S

Ishøj Kommune

Jacobsen Advice

Jonna Nielsen Byggerådgivning

Juelsberg Gods

K-liste

KAB

Kammeradvokaten

Kerteminde Kommune

Kolding Kommune

KOSMOS DK

Kriminalforsorgen

Kuben Byg A/S

Kuben Management A/S

Københavns Erhvervsakademi (associeret medlem)

Københavns Kommune, Byens Fysik

Københavns Kommune, Børne- og Ungdomsforvaltningen

Københavns Ejendomme & Indkøb

Københavns Lufthavne A/S

Københavns Politi

Københavns Universitet, Campus Plan & Byg

Køge Kommune

L + M-liste

Leif Hansen Bygherrerådgivning

Lejerbo

Lilholm & Partnere Aps

LIFA Landinspektører A/S

LivingLean 

Lolland Kommune

Lyngby-Taarbæk Kommune

Lærernes Pension Ejendomme

Metroselskabet

Middelfart Kommune

MOE A/S, bygherrerådgivning

MS Development Aps

Munksgaard plus Andersen Bygherrerådgivning

N + O + P-liste

Nationalmuseet

Newsec, bygherrerådgivning

NEXT Uddannelse København

Niras A/S, bygherrerådgivning

NNE

not a box

Novafos

Novo Nordisk

NREP

Næstved Kommune

Odense Kommune

PensionDanmark Ejendomme

Pind & Partnere

PostNord Danmark Ejendomme

R-liste

Radiometer

Rakel Karls

Rambøll, bygherrerådgivning & FM

Rangstrup Development Aps.

Realdania (associeret medlem)

Realdania By og Byg

Region Hovedstaden

Region Midtjylland

Region Nordjylland

Region Sjælland

REKA Gruppen

Relyon Nutec

Ringsted Kommune

Roskilde Kommune

RossenConsult A/S

Rudersdal Kommune

Rødovre Kommune

Rørbæk og Møller Arkitekter

S-liste

Samsø Kommune

Samtank A/S

Sandbeck A/S

Sennenbolig

Silkeborg Kommune Ejendomme

Skala Arkitekter, bygherrerådgivning

Skanderborg Kommune

Skanska Øresund A/S

Skive Kommune

Slagelse Boligselskab

Slagelse Kommune

Slots- og Kulturstyrelsen

Sophienberg Gruppen A/S

Sorø Kommune

Sund & Bælt Holding A/S

Sweco, bygherrerådgivning

T + U + V + W-liste

Taino Ventures Aps

Tårnby Kommune

Udenrigsministeriet (associeret medlem)

Udlændingestyrelsen

Varde Kommune

Vejdirektoratet

Vejle Kommune

Vesthimmerlands Kommune

Viltoft

Willis Towers Watson

WSP Parsons Brinckerhoff

Aa-liste

Aabenraa Kommune

Aalborg Forsyning

Aalborg Kommune, AaK Bygninger

Aalborg Universitet

Aarhus Kommune, Center for Administration og Ejendomme

Aarhus Tech

Aarhus Universitet