• Byggeri for mennesker

    Værdiskabelse for bygherrer, brugere og samfund

Styrk din faglighed på et af vores kommende arrangementer

  • 19
    september
    Kurser - København

    Få overblik over ændringerne i AB18

    Endags-kurser er for dig, der kender det nuværende AB-system godt og skal have overblik over nyskabelserne. På endags-kurserne får du således et kompakt overblik over de vigtigste ændringer samt, hvordan…

  • 27
    september
    Kurser - København

    Bliv bedre til tids- og processtyring i byggeprojekter

    Kurset retter blikket mod planlægningens aktører og dens værktøjer. Du får viden og værktøjer til, hvordan du som bygherre skaber værdi ved at have en planlægningsstrategi og stille krav til…

  • 2
    oktober
    Kurser - København

    Kom i dybden med AB18-systemet

    Dette todags-kursus går i dybden med de grundlæggende forudsætninger for, at din bygherreorganisation bliver solidt funderet i det nye AB-system. Dermed kan du være en værdiskabende sparringspartner både internt i…

Tre stærke byggerier kæmper om Bygherreprisen 2018:
Aarhus Kommune: Frederiksbjerg Skole
Realdania By & Byg: BLOX
ATP Ejendomme, Industriens Pension og PFA Ejendomme: Axel Towers

Building Award 2018
Deltag i byggeriets store gallafest fredag den 9. november, hvor vi bl.a. uddeler Bygherreprisen 2018

Vores netværkstilbud giver dig mulighed for at fordybe dig i konkrete udfordringer i relation til bygherrerollen. Vi skaber et forum, hvor du kan dele erfaringer med ligesindede og styrke dine kompetencer.

Henrik L. BangDirektør, Bygherreforeningen

A-liste

Advokaterne Arup & Hvidt – advokat Torben Heding Andersen

Akelius

AL2bolig

Albertslund Kommune

Alboa

Algreen – Bæredygtighed, procesledelse og facilitering

Arkidata

Art Concept

atp-ejendomme

B-liste

Banedanmark
Billund Kommune
Bjerg’Aros
BlueKolding
Boligforeningen 3B
Boligforeningen B42
Boligforeningen VIBO
Boligforeningen Østerbo
Boligforeningen AAB
Boliggården
Boligkontoret Danmark

B-liste

Boligselskabernes Landsforening (associeret medlem)
Boligselskabet Fruehøjgaard
Boligselskabet Sjælland
BO-VEST
By & Havn
Byggeri København
Byggiharrasamtak Føroya (associeret medlem)
Bygningsstyrelsen

C + D-liste

Calum A/S

Carlsberg Byen

Copenhagen Business School

COWI

Cubic Group

DAB – Dansk Almennyttigt Boligselskab

Danica Ejendomme

Danmarks Nationalbank

Danmarks Radio, DR Bygninger

Danske Bank

D+E-liste

DEAS A/S

Degener Byggerådgivning
Deloitte, Bygherrerådgivning

Domea

Dominia A/S, Bygherrerådgivning

Drees & Sommer Nordic A/S

DSB Ejendomme

DTU Campus Service

DyrvigConsult ApS

Egedal Kommune

Ejendomsselskabet Casa Nord

EMCON A/S

Esbjerg Kommune Ejendomme

F-liste

FB Gruppen

fm3.dk

Folketingets Byggesekretariat

Forskningsfondens Ejendomsselskab

Forsvarsministeriets Ejendomsstyrelse

Frederikshavn Kommune

Freja Ejendomme A/S

FSBbolig

FULDENDT

Furesø Kommune

Fællesadministrationen af 2009

G + H-liste

Gentofte Kommune

Gladsaxe Kommune

Glostrup Kommune

Gottlieb Paludan, Bygherrerådgivning

Greve Kommune

Gribskov Kommune, Bygningstjenesten 

Gymnasiefællesskabet

Helsingør Kommune

Hillerød Kommune, Ejendomme

Himmerlands Boligforening

HOFOR A/S

H + I + J-liste

Helsingør Kommune

Hillerød Kommune, Ejendomme

Himmerlands Boligforening

HOFOR A/S

Holbæk Kommune

HolteProjekt

Hvidovre Kommune

Høje Taastrup Kommune

Hørsholm Kommune

Ishøj Kommune

Juulsbjerg Ejendomme A/S

K-liste

KAB

Kammeradvokaten

Kolding Kommune

Kuben Byg A/S

Kuben Management A/S

Københavns Erhvervsakademi (associeret medlem)

Københavns Kommune, Byens Fysik

Københavns Kommune, Børne- og Ungdomsforvaltningen

Københavns Ejendomme & Indkøb

Københavns Lufthavne A/S

Københavns Universitet, Campus Plan & Byg

L + M-liste

Lars Ole Hansen Bygherrerådgivning

Lauritzen Advising

Lejerbo

Lilholm & Partnere Aps

Lolland Kommune

Lyngby-Taarbæk Kommune

Metroselskabet

MOE A/S, Bygherrerådgivning

Munksgaard plus Andersen Bygherrerådgivning

N + O + P-liste

Nationalmuseet

NEXT Uddannelse København

Niras A/S, Bygherrerådgivning

NNE Pharmaplan A/S

Novo Nordisk

Næstved Kommune

Odense Kommune

Pind & Partnere

PostNord Danmark Ejendomme

Privatbo

R-liste

Rambøll, Bygherrerådgivning & FM

Rangstrup Development Aps.

Realdania (associeret medlem)

Realdania By og Byg

Region Hovedstaden

Region Midtjylland

Region Nordjylland

Region Sjælland

Roskilde Kommune

RossenConsult A/S

Rudersdal Kommune

Rødovre Kommune

S-liste

Sadolin & Albæk Corporate Solutions

Sandbeck A/S

Sennenbolig

Silkeborg Kommune Ejendomme

Skala Arkitekter, Bygherrerådgivning

Skanska Øresund A/S

Slagelse Kommune

Sophienberg Gruppen A/S

Sorø Kommune

Slots- og Kulturstyrelsen

Sund & Bælt Holding A/S

Sweco, Bygherrerådgivning

T + U + V + W-liste

Taino Ventures Aps

TOFA

Trafikstyrelsen

Udenrigsministeriet (associeret medlem)

Udlændingestyrelsen

V2C

Vejdirektoratet

Vejle Kommune

WSP Parsons Brinckerhoff

Aa-liste

Aalborg Kommune, AaK Bygninger

Aalborg Universitet

Aarhus Kommune, Center for Administration og Ejendomme

Aarhus Universitet